rekolekcje 2-4 kwietnia 2019

Szanowni Rodzice,

Jak co roku, uczniowie szkól wchodzących w skład Zespołu Szkól Katolickich udają się na wielkopostne rekolekcje. Jest to najważniejsze działanie wychowawcze, służące rozwojowi osobistemu, społecznemu, intelektualnemu i artystycznemu, a udział w nim ma charakter obowiązkowy, zgodnie ze statutami i charakterem naszych szkół. I ważne jest, abyśmy potraktowali ten czas nie jako przymus, ale jako szansę na rozwój, którego owoce odnajdziemy zarówno w życiu szkolnym, jak i Państwa życiu rodzinnym. Tym razem nasze szkolne rekolekcje odbędą się w dniach 2-4 kwietnia 2019 w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania „Opoka” w Starym Sączu.

2 kwietnia uczniowie przychodzą do szkoły na lekcje zgodnie z podziałem godzin, normalne zajęcia szkolne kończą się o 13, a następnie komunikacją miejską lub pkp udamy się do Starego Sącza do Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania „Opoka”. Rekolekcje rozpoczniemy wspólnym obiadem ok. godz. 14 i zakończymy wspólnym obiadem we czwartek ok. godz. 13.

W programie rekolekcji: Msze św. (każdego dnia), Droga krzyżowa, 1- 3 konferencje dziennie w zależności od dnia, adoracje i spowiedź, film w ramach wieczoru.

Koszt rekolekcji obejmujący pobyt w ośrodku z wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja) wynosi 100 zł.   Ze względu na obniżenie dla nas standardowych kosztów wyżywienia
i zakwaterowania  prosimy, by uczniowie zabrali ze sobą własne śpiwory, prześcieradła oraz ręczniki.

Przypominamy też, że rekolekcje są czasem wyciszenia, modlitwy, zainicjowania pozytywnych zmian w życiu uczniów i otwarcia się na łaskę Bożą. Ale są też czasem duchowej walki, która potrzebuje modlitwy. O tę modlitwę i ofiarowanie codziennego utrudzenia w intencji dobrze przeżytych rekolekcji  serdecznie Państwa prosimy. Do niniejszej informacji załączony jest regulamin udziału w rekolekcjach. Prosimy o zapoznanie się z nim, podpisanie i zwrot przez dziecko do szkoły, tzn. do wychowawcy klasy wraz z podpisaną niniejszą zgodą na udział
w rekolekcjach.

Ks. Paweł Kochaniewicz - dyrektor