Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych im bł. P.J. Frassati

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Pracownicy, Drodzy Goście

Witamy na stronie głównej Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcąej Szkoły Sztuk Pięknych w Zespole Szkół Katolickich im bł. P.J. Frassati w Nowym Sączu.

• Jest to 6-letnia szkoła artystyczna kształcąca w zawodzie plastyk, jak również dająca wykształceie ogólne na pozomie gimnazjum i liceum ogólnokształcącego.
  • Nauka w szkole rozpoczyna się po ukończeniu sześcioletniej szkoły podstawowej, trwa 6 lat i kończy sie egzaminem dyplomowym z zakresu wybranej specjalności.
  • Następnie uczniowie zdają  mauturę i mogą aplikowac na dalsze studia artystyczne lub inne, bądź też po szkole samodzielnie czy w zespole np w agnecjach reklmowych realizować pasje i działania artystyczne. Na pewno umiejętności i wiedza z zakresu sztuk plastycznych, zdobyte w szkole, przydadzą się w każdym zawodzie, gdyż żyjemy w świecie nasyconym sztukami plastycznymi i wizualnymi.
  • Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej tzn. kształci zgodnie z zasadami obowiązującymi państwowoe szkoły tego typu i ma prawo wydawać państwowe świadectwa.
  • Szkoła jest szkołą niepubliczną tzn,. prowadzoną przez podmiot inny niż Minister Kultury czy jednostkę samorządu terytorialnego i utrzymuje się częściowo z dotacji Ministra i częsciow z czesnego, które w rozłóżeniu na 12 miesięcznych wynosi 310 zł/mc.
  • Podmiotem prowadzącym szkołę jest Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe KRS 45896
  • nadzór pedagogiczny nad szkola sprawuje Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.
  • Co różni szkołę od liceum plastycznego: nauka zaczyna się po szkole podstawowej, a nie po gimnazjum; trwa 6 lat, a podczas kształcenia kładzie sie większy nacisk na przedmioty ogólnoplastyczne niz specjalizacyjne.
  • Szkola działa w Zespole Szkół Katolickich im. bł. P.J. Frassati i obowiązują w niej wspólne ustalone dla całego Zespołu zasady wychowaia i działania.