Czy plastyk, to zawód z przyszłością?

Tak. Plastyk to zawód z przyszłością

Kończąc nasze licuem plastyczne uzyskujesz:

• tytuł zwodowy plastyka w ramach danej specjalności, poparty profesjonalnymi umiętnościami z zakresu spejcalności i przedmiotów ogólnoplastycznych;
  • dodatkowa wiedzę i umiejętności z zakresu ikony i wnętrz sakralnych;
  • dodatkowe umiejętności, potwierdzone międzynarodowym certyfikatem zdobytym w ramach staży zaowodowych z programów Leonardo da Vinci (EFS) czy Erasmus plus. Do tej pory uczniowie odbyli szkolenia z zakresu fresku i mozaiki i otrzymali międzyanrodowe certyfikaty zdobytych kwalifikacji;
  • otwarte perspektywy dalszych studiów artystycznych i pracy, nawet podczas studiów;
  • prawie pewna pracę;
  • możłiwość zatrudnienia nawet po liceum plastycznym.

Ukończywszy liceum plastyczne z tytułem zawodowym plastyka, można bowiem pójść w dwóch zasadniczych kierunkach rozwoju:

• albo wybrać dalsze kształcenie artystyczne lub pokrewne,
  • lub tez rozpocząć własna aktywnośc artystyczno-zawodową, zakładając własną czy pracujac w róznego rodzaju pracowniach plastycznych, np. graficznych, projektowych, reklamowych, wnętrzarskich, konserwatorskich.

Rozwój artystyczny na etapie studiów można kontynuować na akademiach sztuk pięknych we wszystkich kierunkach, wydział artystycznych uniwersytetów, edukacji artystycznej, kulturoznawstwie itp.

Wbrew obiegowym opiniom istneje w Polsce, a jeszcze bardziej w Europie ogromne zapotrzebowanie, zarówno na specjalistów od nowych mediów i grafiki komputerowej, jak tez tradycyjnych warsztatowych metod. Na rynku odczuwany jest ogromny deficyt rzeźbiarzy, konserwatorów zabytków, malarzy i specjalistow od technik malarskich, projektantów i grafików komputerowych z dobrą znajomośccią sztuki plastycznej i informatyki, grafików warsztatowych itp.

Szczególnie to zapotrzebowanie widoczne jest w sferze sztuki sakralnej, wyposażenia kościołów. Kto nie boi się działań artystycznych na zamówienie, ten nie powinien narzekać na brak zajęcia po ukończeniu plastyka lub studiów artystycznych. Można też być nauczycielem w liceum plastycznym lub innej szkole, pod warunkiem ukończenia odpowiedniego studium pedagogicznego.