Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe ZSK Ogólnokształcąca
Szkoła
Sztuk Pięknych
X Katolickie
Liceum
Sztuk Plastycznych
Katolickie
Liceum
Ogólnokształcące
Ogólnokształcąca
Szkoła Muzyczna
II stopnia
X
 

 

od dnia: do dnia:

Święty Mikołaj odwiedza dzieci w szpitalu i rozdaje prezenty

        Uczniowie Zespołu Szkół Katolickich należący do Szkolnego Koła Caritas, uczestniczyli 11 grudnia 2019r. w akcji: „Święty Mikołaj odwiedza dzieci w szpitalu i rozdaje prezenty”. :

Uczeń liceum w stroju świętego biskupa Mikołaja  udał się na oddziały dziecięce w otoczeniu śpiewających i grających aniołków oraz rozśpiewanych pomocników. W związku z tym przedsięwzięciem dwa tygodnie wcześniej została zorganizowana w szkole zbiórka prezentów dla małych pacjentów.

     I na tym ta oficjalna notatka mogłaby się zakończyć.. lecz tak krótki opis nie oddaje prawdy o tym wydarzeniu. Dlaczego? Bo pominięto uśmiechnięte buzie małych pacjentów, nie wspomniano, że mimo rączek z wkłutymi wenflonami dzieci przybijały Mikołajowi piątki a nawet tańczyły w rytm piosenek i kolęd granych na altówce i gitarze przez towarzyszące mu aniołki. Radosny nastrój udzielił się rodzicom małych pacjentów a nawet personelowi szpitala. Po tej miłej chwili wspólnego kolędowania nastąpił wyczekiwany przez dzieci moment – prezenty!!! Kolorowe książeczki, malowanki, kredki, zabawki...a tym samym jeszcze większa radość. J Część prezentów została przekazana do szpitalnej świetlicy, aby kolejni mali pacjenci mogli korzystając z nich choć na chwilę zapomnieć, że są w szpitalu.

    Ale jak podsumować działania uczestników tego wydarzenia – osoby, które zakupiły prezenty dla dzieci oraz radosną świtę świętego Mikołaja? Myślę, że najlepiej słowami jednej z piosenek śpiewanych razem z małymi pacjentami: „Taki duży, taki mały może świętym być...” Myślę, że nazwa tej akcji powinna brzmieć: „Święty Mikołaj odwiedza dzieci w szpitalu i rozdaje radość”.

 

Elwira Dyrek