ORGANIZACJA PRZYJMOWANIA ZWROTÓW KSIĄŻEK, W TYM PODRĘCZNIKÓW, PRZEZ NAUCZYCIELA BIBLIOTEKARZA

• Zwroty książek odbywają się z uwzględnieniem wszelkich zasad obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych.
  • Osoby zwracające książki do biblioteki tj. uczniowie/rodzice/, nauczyciele, podczas zwrotów książek,  zobowiązani są do używania środków ochrony osobistej – maseczek, rękawiczek jednorazowych.
  • W przypadku większej liczby osób, zwracających książki w tym samym czasie, należy zachować odległości min. 1,5 m od drugiej osoby.
  • Dla osób chorych lub przebywających na kwarantannie, będzie wyznaczony inny termin zwrotów książek.
  • Książki do zwrotu, należy przygotować w następujący sposób:
    • skompletuj książki (podręczniki, oraz inne książki wypożyczone
      z biblioteki szkolnej);
    • usuń foliowe okładki, zapisane ołówkiem notatki, zwróć uwagę na czystość i estetykę książki;
    • przygotuj kartkę z danymi: Imię i nazwisko, klasa, wykaz oddawanych książek (tytuły);
    • przygotowane książki wraz z kartką umieść w foliowej torbie;

• Przyniesione do zwrotu książki należy bezpośrednio odkładać na przygotowanym wcześniej stoliku.
  • Przy oddawaniu książek, w celu ewidencji czytelnika, należy podać nauczycielowi bibliotekarzowi następujące dane: imię i nazwisko ucznia oraz klasę.
  • Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do zakupu nowego egzemplarza, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji.

Harmonogram zwrotów podręczników i  książek wypożyczonych

godzina

dzień