Sztuk Plastycznych

Warsztaty orkiestrowe 6-8 maja 2019

Zapraszamy na warsztaty orkiestrowe 6-8 maja 2019

Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna  II stopnia zaprasza wszystkich chętnych uczniów klas 5 i 6 cyklu 6-letniego oraz 3 i 4 cyklu 4- letniego szkół muzycznych I stopnia, grających na instrumentach orkiestrowych: skrzypcach, altówce, wiolonczeli, kontrabasie, flecie, oboju, klarnecie, fagocie, trąbce, waltorni, puzonie, perkusji do udziału w warsztatach orkiestrowych, które odbędą się w dniach 6 – 8. 05. 2019 w Muzeum Domu Gotyckim, ul. Lwowska 3 w Nowym Sączu.

Zajęcia prowadzone będą przez znakomitych dyrygentów: mgr Sylwię Tomaszewską – Siedlarz oraz mgr Macieja Osieckiego.

Ukoronowaniem warsztatów będzie koncert w Bazylice Św. Małgorzaty
w Nowym Sączu w dniu 8 maja o godzinie 16.45.

Zgłoszenia prosimy przesyłać droga mailowa na adres: frassati.zsk@gmail.com do 3 maja br.

Sylwia Tomaszewska - Siedlarz

Urodzona w Łodzi. Edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Łodzi w klasie wiolonczeli. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Kiejstuta i Grażyny Bacewicz w Łodzi, którą ukończyła z wyróżnieniem na wydziale Teorii, Kompozycji, Rytmiki i Edukacji Artystycznej w klasie dyrygowania prof. Barbary Sobolczyk. Ukończyła również Studia Chórmistrzowskie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Działalność artystyczną prowadziła współpracując  min. z  Chórem Parafialnym i Chórem Męskim przy parafii Chrystusa Odkupiciela w Łodzi oraz chórem gospel 8 Dzień, z którym w 2010 r zdobyła II miejsce na XIII Łódzkim Festiwalu Chóralnym CANTIO LODZIENSIS, także  z Chórem Dziecięcym w OSM I st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi, z którym zdobyła I miejsce w kategorii  chórów szkół muzycznych I stopnia w III Regionalnym Przeglądzie Chórów Szkół Muzycznych I i II st. Regionu Łódzkiego. W latach 2008 - 2010 dyrygowała orkiestrą smyczkową w PSM I st. im.
S. Moniuszki w Łodzi.  Dyrygentka wielokrotnie organizowała warsztaty wokalne dla dzieci, młodzieży, studentów oraz seniorów w wielu miastach Polski.

Obecnie już od kilku lat mieszka w Nowym Sączu, gdzie pracuje jako instruktor wokalny
w zespole Promyczki Dobra oraz prowadzi kilka chórów, między innymi: Chór dziecięcy KNOSM I st., Chór Parafialny przy Parafii św. Heleny oraz Chór Kameralny KNOSM II st., z którym zdobyła pierwszą nagrodę na Powiatowym przeglądzie chórów i zespołów wokalnych w Łącku, Złoty Dyplom z najwyższą punktacją w kategorii oraz dyplom dla wyróżniającego dyrygenta podczas Ogólnopolskiego Konkursu Chórów Szkół Muzycznych Bel Canto w Ostrowie Wielkopolskim, a także Srebrny Dyplom oraz Nagrodę Związku Chórów i Orkiestr Polskich na Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym im. Józefa Świdra organizowanym m.in. przez Akademię Muzyczną w Katowicach

Artystka z wyżej wymienionymi chórami i zespołami wielokrotnie koncertowała w kraju i za granicą.

Maciej Osiecki

Urodzony w Gdańsku. Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. Im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie fortepianu prof. Andrzeja Artykiewicza. Ukończył studia na specjalnościach: Teoria muzyki oraz Dyrygentura symfoniczno-operowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego i prof. Rafała Delekty.

Brał udział w Międzynarodowych Kursach Dyrygenckich prowadzonych przez prof. Rafała Delektę, prof. Stanisława Krawczyńskiego oraz Maestro Jacka Kasprzyka, w warsztatach dyrygenckich prowadzonych przez Maestro Jose Maria Florencio, Jerzego Salwarowskiego, Georgre’a Tchitchinadze.

Jako dyrygent współpracował  z wieloma zespołami i orkiestrami w Polsce, takimi jak Elbląska Orkiestra Kameralna, Gdyńska Orkiestra Symfoniczna, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Bałtyckiej oraz Akademicka Orkiestra Symfoniczna.

Zgłoszenie na warsztaty orkiestrowe 6-8 maja 2019 0.01 MB Zgłoszenie na warsztaty orkiestrowe 6-8 maja 2019