X Katolickie
Sztuk Plastycznych

Plastyk – to zawód z przyszłością

Drogi Kandydacie!

W roku szkolnym 2022/2023 w Katolickim Liceum Sztuk Plastycznych przewidujemy otwarcie jednej klasy pierwszej dla absolwentów 8 klasy szkoły podstawowej.
Można się będzie kształcić na wszystkich oferowanych w KLSP specjalnościach i specjalizacjach:

•  Techniki malarskie - tradycyjne techniki malarskie i pozłotnicze
  •  Aranżacja przestrzeni - aranżacja wnętrz
  •  Fotografia i film - fotografia artystyczna
  •  Formy rzeźbiarskie - techniki rzeźbiarskie
  •  Techniki graficzne - projektowanie graficzne
  • Techniki graficzne - techniki druku artystycznego (graf. warsztatowa)
  • Formy użytkowe - wzornictwo - tkanina artystyczna

Liczba miejsc w klasie: 20.

TERMIN SKŁADANIA DOKUMENTÓW:  od 1 kwietnia do 17 czerwca 2022r.

Do klasy I 5-letniego Katolickiego Liceum Sztuk Plastycznych może zostać przyjęty absolwent szkoły podstawowej.

Do klasy I 4-letniego dotychczasowego liceum plastycznego w Katolickim Liceum Sztuk Plastycznych może być przyjęty abslowent dotychczasowego gimnazjum lub oddziału gimnazjalnego, który:

1. Złożył w terminie wymagane dokumenty (zob. zakładka Dokumenty);

2. Zdał egzamin wstępny z malarstwa, rysunku, prostej kompozycji przestrzennej, wspartych oceną trzech prac domowych w dowolnej technice;

3. Odbył rozmowę kwalifikacyjną, w tym o sztuce w ogólności;

4. Nie ma przeciwskazań zdrowotnych do pracy w zawodzie plastyk.

Jako kryterium główne w rekrutacji bierzemy pod uwagę talent i świadomość artystyczną kandydata, sprawdzane podczas egazminu i rozmowy kwalifikacyjnej oraz pasje, zainteresowania, kreatywność, pracowitość i postawę ucznia.

Jako kryterium pomocnicze, w razie potrzeby, bierzemy pod uwagę wyniki egzaminu gimnazjalnego lub sprawdzianu po klasie VIII i oceny świadectwa oraz opinię księdza katechety lub proboszcza.